MARTAB Turizm Sezonunu Kokteyle Açtı

Marmaris Turizm Birliği MARTAB, 15-20 Nisan tarihlerinde kutlanan turizm resmi açılış haftası olarak kabul edilen turizm haftası nedeniyle Elegance Otel’de turizmcilere kokteyl düzenledi. Kokteyle sektör temsilcileri, kamu yöneticileri katıldı.Turizmcilerin sezon öncesinde bir araya geldiği sohbet ettiği kokteyle, Marmaris Belediye Başkan Vekili İsmet Kamil Öner, Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Kadem Mete, CHP Marmaris İlçe Başkanı Mehmet Oktay, İl Genel Meclis Üyesi Suat Esin ve çok sayıda turizmci katıldı. 

Kokteylde Martab Koordinasyon kurulu Başkanı Asım Geniş, yapmış olduğu konuşmada Martab’a sahip çıkılmasını isterken, birlik beraberlik mesajları verdi.MARTAB’ın 3 yıllık geçmişi ile ilgili bilgiler veren Asım Geniş; “Biz yıllar sonra, 30 yıl mücadeleden sonra, sektörü bir araya getirebilecek bir kamu kurumuna kavuştuk. Bu kamu kurumuna hepimiz sahiplenmeliyiz. Bu kamu kurumunun yasal olarak eksiklikleri var mı? Evet var. Toplantılarımızı sıklaştırarak üyelerimize bu toplantılar vasıtasıyla bilgi verme düşünce paylaşımını gerçekleştirebiliriz.

Kazanan var kazanamayan var. Yasada bir boşluk var. Yasada hizmetten yararlanan diyor. Buda bir boşluk doğuruyor. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Her sektörün herkesin katılması lazım katkı payına. Bölgemizde sayısal olarak az da olsa bir artış var” dedi.

Galeri