Turizm Tesisleri Bakanlık Belgeli Olmalı

Muğla Üniversitesi Turizm işletmecilik Yüksek Okulundan Doç. Dr. Ercan Baldemir'in oturum başkanlığında yapılan panele İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil Özer, TÜRSAB Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ ve Bodrum Otelciler Derneği Yönetim kurulu üyesi Deniz Taş katıldı.

Muğla 11 Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Muğla Üniversitesi iş birliğinde "Turizm Haftası" kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen "Muğla'nın Turizm Stratejileri" paneli Muğla Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde yapıldı.
Bakanlığın turizm stratejisi konusunda bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, Türkiye'nin turizm alanında dünya birinci liginde oynadığını belirterek "Her geçen yıl artan turist sayısı ile Muğla, Türkiye'nin Antalya ve İstanbul'dan sonra en fazla turist çeken ili. Konaklama tesisi bakımından baktığımızda Bakanlık işletme belgeli tesis sayısı 397, yatak sayısı da 89 bin 811, yatırım belgeli tesis sayısı 13 ve 39 bin 319 yatak, belediye belgeli tesis sayısı bin 773 ve buna karşılık yatak sayısı 115 bin 73, yatlar ise 830 yatta 7 bin 886 olmak üzere konaklama tesisi sayısı 3 bin 138, yatak toplamı da 252 bin 89. özellikle belediye belgeli konaklama tesislerin sayısını tam olarak bilemiyoruz. Turizmin birinci liginde oynayan Muğla'da konaklama tesislerinin tamamının bakanlık işletme belgeli tesis olmasında yarar var." dedi. Seyahat işletmeleri hakkında bilgi veren TÜRSAB Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu başkanı İsmail özbozdağ ise "Turisti aldatmaktan mümkün olduğunca uzak durabilirsek, istenilen seviyeye ulaşırız." dedi.

Galeri