Tur, Alanya Etabı ile Başladı

25 takımdan 200 sporcunun katılımıyla gerçekleşecek olan 48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu dün Alanya Etabı ile başladı Kırk sekizinci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 25 takımdan 200 sporcunun katılımıyla, dün Antalya'nın Alanya ilçesin'de başladı. Sporcular, turun ilk etabı olan Alanya Alanya etabında, ilçe merkezinde belirlenen 17 kilometrelik parkurda 8 tur atarak, 135 kilometre pedal çevirdi. Alanya'da başlayıp İstanbul'da sona erecek 48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda Ag2r-La Mondiale, Astana, Greenedge, Katusha, Lampre-ISD, Lotto-Belisol, Omega PharmaQuick Step, Saxo Bank, Accent Jobs-Veranda Willems, Andalucia, Bretagne-Schüller, Caja Rural, Colnago-CSF Inox, Colombia-Coldeportes, Europcar, Farnese Vini-Italia, Projecti, Rusvelo, Spidertech, Team Netapp, Team Type 1, UnitedHealthcare, Utensilnord-Named, Salcano-Arnavutköy ve Konya-Torku Şekerspor takımları yer alıyor.


Sporcularla birlikte yaklaşık bin kişinin görev yapacağı Turu, 20 hakem yönetecek. 40 yabancı ve 35 yerli gazetecinin izleyeceği turda, 280 aracın kullanılacağı da bildirildi. Turun geçen yıl Eurosport aracılığıyla 128 ülkede, 23 dilde yayınlandığı, bu yıl buna ek olarak ayrıca 6 ülkenin televizyon kanallarından canlı yayın yapacağı

25 TAKIM, 200 BİSİKLETÇİ

 Dünya Bisiklet Birliği (UCI) takviminde 2. HC (Hors Class) kategorisinde düzenlenen ve dünyanın ilk ve tek kıtalar arası etaplı bisiklet turu olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda, bu yıl 9'u profesyonel, 25 takımdan 200 bisikletçinin mücadele edeceğini anlatan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, "Bu yılki tur, geçen yılların aksine ters yönde ilerleyerek, Akdeniz ve Ege kıyıları boyunca devam edecek. Yeni eklenen sprint etapları ve bin 800 metrede son bulan tırmanış sprinti, dünyanın tanınmış bisikletçilerinin mücadelesine mekan olacak" dedi.

 ALTIN PEDALLAR

 Müftuöglü, dünyânın en önemli' sporcularının katılacağı 48. Cumhurbaşkanlığı' Türkiye Bisiklet turu'nda, Andre Greipel (Lotto-Belisol), Alessandro Petacchi (Lampre-ISD), Mathevv Goss ve Robbie McEwen (Greenedge), Mark Renshavv ve Theo Bos (Rabobank), Deniş Galymzianov (Katusha), Francesco Chicchi (Omega Pharma-Quick Step), JuanJose Haedo (Saxo Bank), Jimmy Casper (Ag2R-La Mondiale), Marcel Kittel (Argos-Shimano), Sasha Modolo (Colnago-GSF) ve Valenün IgUnşl<yi'riun (Astana) dikkat çeken isimler olacağını bildirdi.
Yarışmanın etapları ve tarihleri şöyle:

 1.Etap Alanya-Alanya koşuldu

 2.Etap:Alanya-Antalya 23 Nisan P.tesi

 3.Etap: Antalya-Elmalı 24 Nisan Salı

4.Etap: Fethiye-Marmaris 25 Nisan Çarşamba

5.Etap: Marmaris-Turgutreis 26 Nisan Perşembe

 6.Etap:Bodrum-Kuşadası 27 Nisan Cuma

7. Etap:Kuşadası-izmir 28 Nisan Cumartesi

 8. Etap:istanbul-lstanbul 29 Nisan Pazar

Galeri