Nefes Kesen Finiş

48.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun dördüncü gününde koşulan 132 kilometrelik Fethiye - Marmaris etabını Rabobank takımından Mark Renshavv 3 Saat 14 dakika 02 saniye ile kazandı.
Son metreleri büyük bir çekişme içinde geçen etabın ikincisi aynı zaman ve tekerlek farkıyla Green Edge takımından Harley Matthevv Goss oldu. Üçüncülüğü ise yine tekerlek farkı ile Typel-Sanofi'den Daniele Colli elde etti. Genel Ferdi Klasman birinciliğine yükselen Konya Torku Şekerspor Takımının Bulgar Bisikletçisi Ivalio Gabrovski Marmaris-Turgutreis etabında da Turkuaz mayoyu giyecek. Gabrosvki Genel Ferdi klasmanda 13 saat 57 dakika 05 saniye birinci durumda bulunuyor.


İlk üç etaba nazaran dün koşulan Fethiye - Marmaris etabında sıcak bisikletçilerin en büyük dezavantajıydı. Meteoroloji bilgilerini sabah saatlerinden itibaren alan bisikletçiler, sıcağın önlemini bol sıvı tüketerek almaya çalıştı. Ege ve Akdeniz'de bugün ölçülen en yüksek hava sıcaklığı 25-26 derece olmasına rağmen özellikle asfalt üzerinde hissedilen sıcaklık 29 dereceye kadar yükseldi.
Etapta dereceye girenlere ödüllerini Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, federasyon Başkanı Emin Müftüoğlu ve Marmaris Kaymakamı A.Serdar Polat verdi. 48.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turuna bugün 178 kilometrelik Marmaris-Turgutreis etabı ile devam edilecek.

Galeri