Marmaris'te Lüks Yatlar Görücüye Çıktı

 MARMARİS'te 31 'incisi bu yıl düzenlenen "Marmaris Yacht Charter Show" yat fuarında milyon dolarlık lüks yatlar görücüye çıktı. Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından Marmaris Belediyesi Yat Limanı'nda gerçekleştirilen fuara vatandaşlar ve turistler, büyük ilgi gösterdi.
Marmaris Uluslararası Yat Kulübü Başkanı Cem Tekdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye yat turizminin dünyaya açılan en önemli kapılarından birisi olarak değerlendirilen fuarın deniz üzerinde yapılan Türkiye'de tek, dünyada ise sayılı organizasyonlardan birisi olduğunu söyledi.
Fuara 58 yat ile 13 farklı ülkeden yaklaşık 80 acentenin katıldığını belirten Tekdağ, üstün niteliklere sahip gulet, motor yat ve yelkenlinin dünya pazarlarına sunulacağını ifade etti. Tekdağ, etkinlik ile yerli charter yatlar, yerel acenteler ve Türk kıyılarının dünya pazarlarında tanıtım olanağı sağladığını vurguladı.
Marmaris Yacht Charter Shovv'un, katılan tüm yatlar için charter sezonunun açılışı anlamına geldiğine işaret eden Tekdağ, "Organizasyonun amacı, charter yatlarla acenteleri bir araya getirmek. Charter şova katılım her geçen yıl artıyor.
Acentelerin ve yatçıların gösterdiği ilgiden memnunuz. Acente yetkilileri sergilenen yatları gezerek iş bağlantıları yapıyor" dedi.

ZİYARETÇİLER BİLGİ ALDI

 Yatlar, kalitesine göre haftalık kiralama fiyatlarının 5 bin ile 150 bin dolar arasında değişiyor. Yeni tekneleri ve hizmet standartlarındaki gelişmeleri izlemek ve yatları gezmek için dünyanın birçok yerinden gelen ziyaretçiler, fuarı gezerek yatlar hakkında bilgi alıyor.
Mutfak, jakuzi, bar, su sporları ile uydu ve internet bağlantısı gibi hizmetler sunulan lüks yatların fiyatlarının ise 500 bin ile 8 milyon avro arasında değişiyor.
Marmaris Yacht Charter Show, 16 Mayıs'ta sona erecek.

Galeri