Darısı Fethiyeli Teknecilerin Başına

Sınırlı Sorumlu Marmaris Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 'her şey dâhil' sisteminden vazgeçme kararı aldı. Sınırlı Sorumlu Marmaris Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, yıllardır yabancı turistler tarafından şikâyete konu olan her şey dâhil sisteminden vazgeçti. Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar'ın önerisi ve desteğiyle her şey dâhil sisteminden vazgeçen tekneciler, düşük fiyatla değil kaliteli hizmet ile kazanç sağlamayı hedefledi.


Yıllardır arzulanan sistemi hayata geçiren tekneciler, yaz aylarında yoğun ilgi gören günlük mavi yolculuk turları için bundan böyle hep birlikte değil, sırayla denize açılacak. Sınırlı Sorumlu Marmaris Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Berk," Bu sene ana sözleşme, çalışma usul ve esaslarına dayanarak, başıboş çalışma sistemini bir düzen altına almakla başladık. İlk önce her şey dahil sistemini sonlandırdık. Zaten ana sözleşmemizde olmadığından vazgeçtik. Bu her şey dahil sisteminden teknelerimizde vazgeçmemiz bence Marmaris gibi bir yerde milattır. Çünkü her şey dahil sistemde çok ciddi sıkıntılar meydana gelmekteydi. Bunların tabiî ki polise yansıyan tarafları vardı, kavgaları vardı, insanların mağduriyetleri vardı. Turistlerin şikayet edemedikleri durumlar oluyordu. Bu her şey dahil uygulamasından 2012 sezonunda vazgeçtik. İnşallah bu bütün yaz boyunca devam edecek. Şimdilik bu karardan üyelerimiz mutlu.


Çünkü daha önce aldıkları içecekler biraz da kalite olarak düşüktü. Bu içeceklerle hizmet veriyorlardı. Bu da tabiî ki sıkıntılar yaşatıyordu. Gezi esnasında bazı zamanlara bar kapandı, şu an da her şey dahil uygulaması yapılmıyor diyip, keyfi uygulamalar da yapılabiliyordu. Bunları da gördük" dedi. Uygulamada kendilerine yardımcı ve destek olan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar'a teşekkür eden Berk, "Teknelerimiz bir disiplin altında sırayla kalkmak şartıyla gezilerimiz başladı. Tabiî ki bu konuyla ilgili bazı sıkıntılarımız var. Yıllardan beri her şey dahil sistemi ile ilgili alışanlıklarımız var. Bu tabiî ki Marmaris'e daha önceden gelen turistlerinde alıştığı bir durum.
Bundan dolayı bir miktar müşteri kaybına da uğradık. Ama ben bunun toparlanacağına inanıyorum. Sağ olsun Belediye Başkanımızın da bize verdiği destekle bize satış büfeleri vermek kaydıyla biz bu kaybettiğimiz müşteriyi kendi ürünümüzü pazarlamak kaydıyla kazanacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

Galeri