Rus Basını:Türkiye Artık En Ucuz Tatil Ülkesi Değil

  Sıcak denizlere doyan Ruslar yeni tatil yerleri arıyor Fiyatların arttığını 3-4 yıldızlı otellerin kalitesiz olduğunu belirtiyorlar. Rus Komsomolskaya Pravda gazetesi, tatil ülkesi olarak Türkiye'nin artı ve eksilerini mercek altına aldı. Turistlere tüyo ve uyarılarda bulunan gazete, Türkiye'deki yeni uygulamaları da okurlarına hatırlattı. Türkrus'ta yer verilen haberde, gazetenin Türkiye hakkında Rus turistler için derlediği bilgiler yer aldı.

 ARTILARI: Yakın, Her gün çok sayıda uçak kalkıyor. Ulaşım rahatlığı nedeniyle kısa süreliğine de gidilebilir. Rus tatilcilerin sevdiği "her şey dahil" sistemi çok gelişmiş.

 EKSİLERİ: Temmuz ve ağustosta hava çok sıcak.  Fiyatlar geçen yıla göre yüzde 10-15 arttı. Otel seçiminde çok seçici olunmalı. Türkiye'deki 3-4 yıldızlı oteller Avrupa standartlarının çok altında.

YENİLİKLER:  Artık trafik kazalarında yaralanan turistlere ücretsiz ilk yardım yapılacak. Trafik kazalarına önlem olarak, Antalya'nın ilçelerinde yollara bin adet kamera yerleştirildi ve 2 bin şoför eğitimden geçirildi.  Sahte içki zehirlenmelerinin ardından, Marmaris'te yat turları sırasında her şey dahil uygulamasını kaldırdılar.

Galeri