Komşu'dan Sonra En Çok Satılık Ada Bizde

Adalarını elden çıkarma planlan yapan Yunanistan'da şahsa ait adalara da 'satılık tabelası asılıyor. Ülkede fiyatları 1.5-150 milyon euro arasında değişen 15 ada alıcı bekliyor. Avrupa'da en çok ada satılan ikinci ülke ise Türkiye. En pahalısı 35 milyon dolar olan 8 ada satılık Kriz nedeniyle zor günler geçiren ve devlete ait olan adaları elden çıkarma planı yapan Yunanistan, özel ada satışında da Avrupa lideri oldu. Dünyanın en büyük şahsa ait ada satış ve kiralama yapan şirketi olan Kanadalı Private Islands'a göre Yunanistan'da fiyatları 1.5 ile 150 milyon euro arasında değişen 15 ada alıcı bekliyor. Avrupa'da en çok ada satılan ikinci ülke ise krizdeki Akdeniz ülkeleri olan İspanya, Portekiz ya da İtalya değil. Yunanistan'dan sonra en çok satılık özel ada 8 adet ile Türkiye'de. Fiyatları 4-35 milyon dolar arasında değişen adalar turizm yatırımı ya da keyif yapmak isteyenleri bekliyor. Hırvatistan'da 4, İtalya, Portekiz, Fransa ve Almanya'da ise sadeceler özel ada satılık.


Private Islands, Türkiye'yi 'Bir ayağı Avrupa'da bir ayağı Ortadoğu'da' olarak tanımlıyor ve Türkiye'nin güvenli olduğunu belirtiyor. Ayrıca Türkiye'de seyahat için en iyi dönemin ilkbahar ve sonbahar olduğu tavsiyesi de yapılıyor.

Gizemli Türk'ün adası

 Private Island'a göre Türkiye'nin en pahalı özel adası olan Karaca Adayı Türkiye'de pazarlayan Estur Uluslararası Emlak yetkilisi Süleyman Eser, adanın ABD'de yaşayan ve at yetiştiriciliği yapan bir Türk'e ait olduğunu söylüyor. Adı açıklanmayan Türk, Karaca Ada için 35 milyon dolar istiyor. Estur 2010 yılında da İzmir Dikili'de bulunan Garip Ada'yı 35 milyon dolara Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'a satmıştı. İnan, hâlâ Garip Ada'yı satmaya çalışıyor.

Galeri