GETOB 2012 Olağan Genel Kurulu Toplandı

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği GETOB Olağan Genel Kurul toplantısı 30 Eylül 2012 Pazar günü Maritim Hotel Grand Azur Toplantı Salonunda yapıldı.

Genel Kurula üyelerin yanı sıra çok sayıda misafir ve basın mensubu katıldı. Genel Kurula katılma hakkı bulunan 115 Üyeden, 66 sının katılımıyla gerçekleştirilen Genel Kurulda, sektöre yakışır görüntülerin ve davranışların sergilendiği gözlemlendi.

Toplantı yeter sayısına ulaşılması üzerine Getob Müdürü Cahit SARIBEY’in üyelere, misafirlere ve basın mensuplarına hoş geldiniz diyerek başlattığı toplantıda yeter çoğunluğun sağlandığı ifade edilerek gündeme göre Genel Kurulun başlaması için söz oluşturulan Divan heyetine devredildi.

Üyelerin önerisiyle Divan Başkanlığına Asım GENİŞ, katip üyeliklere ise Sibel SİSNELİ ve A.Kadir ÇALIŞIR getirildi.

Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu Faaliyetlerinin okunmasının ardından yapılan oylamada, Yönetim ve Denetleme Kurulu, üç yıllık faaliyetlerinden dolayı genel kurula katılan üyelerin tümünün kabul oyu vermesiyle ibra edildiler.

Üyelerine ve Turizm sektörüne daha yararlı çalışmalar yapabilmenin arayışında olan GETOB yönetimi, tüzüğünde yaptığı bir takım değişikliklerle, çalışmalarında günün gelişen ve değişen koşullarına ayak uydurmanın yollarını da açtı.

ARTIK TÜZEL KİŞİKLER DE ÜYE OLABİLECEK:

Eski tüzüğe göre GETOB’a sadece gerçek kişilerin Üye olmasından dolayı birtakım sorunlarla karşılaşan GETOB yönetimi, yapılan tüzük değişikliği ile Tüzel Kişiliklere üye olmanın yolunu açtı. Bilindiği gibi geçmiş dönemde GETOB’a üye olan ancak çeşitli nedenlerle çalıştığı tesisten ilişiğini kesen kişilerin, temsil yetkisi sona ermesine rağmen GETOB’dan üyeliğini sonlandırmaması veya aidat borcunu ödememesi çeşitli sıkıntılara neden olmaktaydı. Buna göre bir tesis tüzel kişilik olarak GETOB’a üye olduktan sonra kendisini temsil edecek kişiyi belirleyecek ve yetki belgesini GETOB’a gönderecek. Böylece kişiler değişse de kayıtlardaki resmi üye tesis olduğundan irtibat kesilmediği gibi, kişilerden kaynaklanan sıkıntılar da bertaraf edilmiş olacak.

YILLIK ÜYELİK AİDATLARI DÜŞÜRÜLDÜ:

GETOB Tüzüğünde yapılan bir başka değişiklik Yıllık Üye aidatları konusunda oldu. Daha önceleri oda sayısı X 10 Lira olan yıllık üye aidatları bundan böyle Belediye belgeli tesisler ve Apartlarla 1 – 2 – ve 3 Yıldızlı tesisler için oda sayısı X 3 (üç) Lira, 4 Yıldızlı tesisler için oda sayısı X 4 (Dört) Lira, 5 Yıldızlı tesisler, Butik Oteller ve Özel Belgeli tesisle oda sayısı X 5 (beş) Lira ödeyecekler. Uygulama 01 Ocak 2013 tarihi itibariyle geçerli olacak.

YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ:

Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeliklerinin seçimine geçilmeden önce geçmiş dönem başkanı İlhan AÇIKGÖZ söz alarak, duygu ve düşüncelerini dile getirdi. “Turizm Pazarında yaşanan gelişmeleri, rakip destinasyonların durumlarını, turizmde yapılanları ve yapabilecekler hakkında görüşlerini dile getirerek, Marmaris’in çok özel ve çok nitelikli bir destinasyon olduğunu buna karşı Turizmde hak ettiği yeri alamadığını vurgulayan AÇIKGÖZ, birlik ve beraberlik içerisinde, doğru hamlelerle ve arz talep dengesini de iyi ayarlayarak hareket edersek başarabiliriz dedi.

GETOB Başkanlığı boyunca Yönetim veya Denetleme Kurulu, Asil veya Yedek gibi ayrımda bulunmadan, yapılan çalışma ve toplantılarda bütün arkadaşlarımızla birlikte hareket ettiklerini vurgulayan İlhan AÇIKGÖZ, işlerinin yoğunluğuna dikkat çekerek, Bülent BÜLBÜLOĞLU arkadaşımızın Başkanlığında Yönetim Kuruluna seçilen arkadaşlarla hep birlikte olacağız” dedi.

BÜLBÜLOĞLU : İLHAN BEY HEP YANIMIZDA OLACAKTIR.

Yapılacak seçimler öncesinde söz alan Bülent BÜLBÜLOĞLU, Kardeşlerim diyerek başladığı konuşmasında Turizmde içinde bulunulan koşulları değerlendirirken, “İlhan bey’in GETOB’un büyümesine ve gelişmesine çok büyük katkısı olmuştur. Kendisine yaptıkları için çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve birikimlerinden, deneyimlerinden ve temsil yeteneğinden yararlanmaya devam edeceğiz. Ankara’da yürütülmesi gereken faaliyetlerde İlhan beyin desteğini alacağız” dedi. BÜLBÜLOĞLU’nun seçimlerin hayırlı olması temennisi ile sözlerini tamamlamasının ardından GETOB seçimleri yapıldı.

Gizli oy açık tasnif usulüyle yapılan seçimlerde Genel Kurula katılan 66 Üyenin verdikleri oylarla; GETOB Yönetimine seçilenler;

YÖNETİM KURULU

BÜLENT BÜLBÜLOĞLU GRAND CETTİA HOTEL

İLHAN AÇIKGÖZ NOA HOTELS

İSMAİL YILDIZ TURUNÇ OTEL

RIZA ERSOY MERSOY BELLAVİSTA

SİBEL SİSNELİ HAWAİ OTEL

H.ERTAN YAYLALI ROMANCE OTEL

M.MELİH BAŞ İDEAL PEARL HOTEL

A.KADİR ÇALIŞIR POSEİDON HOTEL

SİNAN YILMAZER CLUB ALLA TURCA

İHSAN SALAKOSLU CLUB İLAYDA

B.SARUHAN SARAYLI MARMARİS RESORT HOTEL

MUSTAFA DELİVELİ EMRE BEACH HOTEL

KORHAN KELEBEK MARİTİM HOTEL GRAND AZUR

ALİ HAZAR MARTI RESORT

SEDAT KAMIŞ GREEN NATURE HOTEL

Yeni seçilen GETOB Yönetim Kurulu üyeleri kendi aralarında yapacakları toplantıyla Başkan, 3 Başkan Yardımcısı, Genel Sekreter ve Saymanını belirleyecek.

 

Galeri