Marmaris'te Renkli Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 89. yıldönümü Muğla'nın Marmaris ilçesinde de coşkuyla kutlandı.
Kaymakamlık makamında tebrikat töreni ile başlayan 29 Ekim kutlamaları, Marmaris Atatürk Meydanı'nda devam etti. Atatürk Meydanı'ndaki törene Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Aksaz Deniz Üs Komutanı Deniz Kıdemli Albay Levent Ateş, Daire Amirleri, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti temsilcileri, öğrenciler ve ilçe halkı katıldı.

Günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yapan Kaymakam Saral, “Cumhuriyet sayesinde Türkiye evrensel değerlerle buluşmuş, insanımızın ufku genişlemiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız yeni bir dinamizm kazanmıştır. Bugün bulunduğu bölgede varlığı ile istikrar unsuru olan Türkiye Cumhuriyeti, toplumda tüm kesimlerin eşit ve barış içinde yaşamasını öngören, milli egemenliğe dayalı çağdaş, laik ve demokratik temel üzerine kurulu, çağdaş dünyada yerini almış sosyal bir hukuk devletidir. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anarken, bu bayram coşkusunun dünya durdukça aydınlık ve uygar yarınlarda yeni ufuklarla ve yepyeni umutlarla sürüp gitmesini dilerim. 2023’e doğru dosta düşmana birliğimizi dirliğimizi gösterip, Cumhuriyeti kuran iradeden bir kere daha güç alacağımız Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardında Cumhuriyet ve Atatürk konulu resim, şiir, ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verildi. Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral ve Belediye Başkanı Ali Acar tarafından tören geçişini ayakta kabul edilip halkı selamladılar. Tören halk oyunları gösterileriyle sona erdi.

 

Galeri