MARTAB Tanıtım Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen "International Holiday&Spa Exhibition" isimli turizm fuarı başladı. Balkan pazarının en önemli fuarları sayılan Sofya Fuarı bu yıl 14-16 Şubat tarihlerinde düzenleniyor. Türkiye basta olmak üzere Akdeniz ve Orta Avrupa ülkelerinin ilgi alanına giren Bulgar pazarından daha fazla pay almak isteyen bölge ve sektör temsilcilerinin yoğun katılımına sahne olan fuarı özellikle Balkan ülkelerinin acente yöneticileri ziyaret ediyor.

Marmaris adına bölge tanıtımını MARTAB ve GETOB üstlenirken bölgemizden çok sayıda otel yöneticisi de acente temsilcileriyle birebir görüşmede bulunuyor. Balkan pazarının bölgemiz için Nisan, Mayıs ve Ekim ayları açısından değerli bir pazar olduğu görüşünde birleşen Marmarisli turizmciler her gecen yıl Bulgar grupların Marmaris'e daha fazla yöneldiğini, bunun da diğer aylara göre sakin geçen bazı ayları doldurma açısından önemli olduğunu söylüyorlar.

Fuarın açılışını yapan Bulgar Turizm Bakanı, fuar alanını gezerken Marmaris tanıtım masasına da uğradı. Bakana nazar boncuğu takan Marmarisli turizmciler genç bakanın Sevgililer Günü'nü kutlamayı da ihmal etmedi. Bulgar bakan, her geçen yıl Marmaris'e daha fazla Bulgar turist gittiğini belirtti ve kendisinin de tatil amaçlı gelmek istediğini söyledi.

 

Galeri