Sırbistan Pazarı Gelişiyor

Sırbistan pazarı giderek gelişiyor. 35'inci Belgrad Turizm Fuarı'na (ITTFA) katılan Türk turizmciler, Sırbistan pazarından umutlu. Özellikle Sırbistan televizyonlarında yayımlanan Türk dizilerinin, Belgrad Turizm Fuarı'nda (ITTFA) başta Alanya olmak üzere birçok turistik kentin stantlarına olan ilgiyi artırdığı belirtiliyor.

Balkanlar ve Doğu Avrupa'nın en büyük turizm fuarı olan 35'inci Belgrad Turizm Fuarı'na (ITTFA) katılan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkam Gülçin Güner, Sırbistan'ın sürekli gelişen bir pazar olduğunu ve Türkiye'de tatil yapmanın prestij sayıldığını söyledi.

 Fuara 277 firma katıldı

Bu yılki fuarın Almanya'nın partnerliğinde gerçekleştirildiğini belirten Güner, "46 ülkeden 277 firmanın katıldığı fuarda, Türkiye 300 metrekarelik bir stantla yer aldı. Fuara, Alanya'nın yanı sıra Türk Hava Yolları, Bodrum, Kemer, Marmaris, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği, çeşitli acenta ve oteller iştirak etti" dedi.

Güner, "2012'de Türkiye'ye gelen Sırp ziyaretçierde yüzde 14'lük bir artış var. Geçen yıl 154 bin Sırp turist Türkiye'ye geldi. Sırp ziyaretçi sayışırım 2013 yılında da artarak devam edeceği gözlemleniyor" diye konuştu.

 

Kaynak: http://www.turizmgazetesi.com/news.aspx?id=69411

Galeri