Türkiye Standı ITB Fuarı'nda

TÜRKİYE, Almanya'nın başkenti Berlin'de dünyanın en önemli fuarlarından "Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı"nda yer aldı. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türk standının açılışının ardından sektörün önde gelen tur operatörleriyle bir araya geldi. Çelik, toplantıda, Thomas CookTouristik GmbH Yönetim Kurulu Başkanı MichaelTenzer, ÖgerTours Genel Müdürü Björn VValther, ÖgerTours Uluslararası ilişkiler Müdürü Rıdvan Edebal ileTuristik İşbirlikleri ve Alan Yönetimi Müdürü Jürgen Heiss'ten oluşan heyetle görüştü.

Türkiye'de turizmin tüm yıla yayılabileceğini belirten Çelik, bu doğrultuda alternatif turizm olanaklarının tanıtımına öncelik verdiklerini söyledi.Turizm ilişkilerinin değerlendirildiği toplantıda Çelik, Michael Tenzer, Björn VValther ve Rıdvan Edebal'a yazar Elif Şafak'ın kitabını hediye etti.

TÜRKİYE'NİN TURİZM VE KÜLTÜREL ÇEŞİTLİLİĞİ SERGİLENİYOR

Bu yıl 46'ıncısı düzenlenen fuarda,Türkiye, 3 bin 79 metrekarelik alanda 105 stant ve 122 katılımcıyla temsil ediliyor. Fuarda bu yıl ilk kez deniz, kum, güneş turizminin yanı sıra Türkiye'nin doğal ve alternatif turizm olanakları da tanıtılıyor. Olympos, Kaz Dağları ve Marmaris'ten gelen temsilcilerin yer aldığı stantlarda, botanik çeşitliliğe, kültürel zenginliğe, Anadolu kültürüne özgü lezzetlere ve geleneksel el sanatlarını tanıtılıyor. Fuarda Türkiye'nin dağlarındaki oksijen miktarının yüksekliğine dikkat çekmek için hazırlanan "oksijen kubbesi" ziyaretçilere sanal dağ yolculuğu yaşatırken,Türkiye'nin kültürel zenginlikleri farklı dönemlere ait 5 metre çapında 4 kubbede sergileniyor, İzmir'in EXPO adaylığına ilişkin özel bir tanıtımın da gerçekleştirildiği fuara, 188 ülkeden 10 bin 86 şirket katılıyor.

Galeri