INTOURIST 2013'ü Rusya İçin Marmaris Yılı İlan Etti

Thomas Cook’un Rusya’nın en eski turizm şirketi olar Intourist’i satın almasından sonra başlattığı yeniden yapılanmanın tamamlandığı, Intourist’in bu yıl atağa geçeceği bildirildi. Intourist’teki gelişmeler ile ilgili bilgi veren Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bölükbaşı, geçen yıl Türkiye’ye 45 bin turist gönderdiklerini bu yıl 120 bin kişilik koltuk kapasitesi ayırdıklarını söyledi.

Marmaris için özel katalog

Türkiye’ye yönelik ataklar kapsamında 2013’ü Rusya’da Marmaris yılı ilan ettiklerini belirten Bölükbaşı, "Marmaris başta olmak üzere bu yıl Ege bölgesi Rusya pazarında sürprizler yapabilir. Tek başına Marmaris için özel bir katalog hazırladık.” dedi. Bölükbaşı, geçen yıl ekim ayında düzenledikleri workshopa katılan seyahat acentelerinin çoğunun Marmaris’i bilmediklerini, gelip gördüklerinde burası ile ilgili çok olumlu izlenimler edindiklerini belirtti.

Herkes destekliyor

Bunun üzerine başta Marmaris Belediyesi olmak üzere seyahat acenteleri, oteller Dalaman Havaalanı yöneticileri ile görüşmeler yaptıklarını ifade eden Bölükbaşı, "Onlara da bu fikrimizi açıp birlikte bu programı uygulama önerisinde bulunduk. Hepsi çok ilgilendi. Daha şimdiden çok iyi gelişmeler yaşıyoruz."

Marmaris Belediyesi sahipleniyor

"Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar bu önerimize ilk günden beri çok ilgi gösterdi. Birlikte birçok etkinlik gerçekleştireceğiz" diyen Bölükbaşı, "Rusya’da Marmaris yılı programı kapsamında bölge ile çalışan başka firma ve gruplar da çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek. Bu yıl Rusya’da başta Marmaris olmak üzere Ege bölgesi sürpriz yapabilir. Biz uçak planlarımızı yaparken bunu dikkate aldık. Erken rezervasyonlarda sevindirici gelişmeler var” şeklinde konuştu. Intourist’in Moskova’da Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve bölgeden çok sayıda otel yöneticisinin katılımıyla Soho Club’ta düzenlenen gecesinde konuşan Intours Başkanı Kakora Nikolay ise 2013’ü Rusya’da Marmaris yılı ilan etme programı kapsamında yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.

Marmaris'te Intourist Festivali

Marmaris Belediyesi Basın Danışmanı ve MARTAB Koordinatörü Sedat Kirt de İntourist'in bu girişiminin Marmaris’in Rusya pazarında ön plana çıkması için önemli olduğunu belirterek şunları söyledi:
"Marmaris Yılı kapsamında Rusya’da tanıtım etkinlikleri, özel tanıtım toplantıları ve Marmaris’te Intourist Festivali gibi etkinlikler yapılacak. Bu etkinlik sayesinde geçen yıla göre daha şimdiden erken rezervasyonlarda 5 katı bir hacme ulaşılmış durumda. Bu düşük sezon olarak adlandırılan Nisan-mayıs ayları için sevindirici bir gelişmedir."

 

Kaynak:  http://turizmgazetesi.com/news.aspx?id=69679

Galeri