Marmaris Hollywood Yıldızlarını Büyüledi

Marmaris Hollywood Yıldızlarını Büyüledi

Dünyanın gözde turizm merkezlerinden Marmaris, Hollywood'un güzel yıldızı Catherine Zeta Jones'u da büyüledi. Dünyanın en ünlü magazin dergilerinden olan OK Dergisi'nin  Editörü Annabel Mackie 'nin yayına hazırladığı makalede bir çok Hollywood yıldızının Ege kıyılarında mavi yolculuğa çıktığı belirtildi. Türkiye'nin cazibesine sadece İngiliz turistlerin değil, Michael Douglas, Catherine Zeta Jones, Steven Spielberg, Shakira, Matt LeBlanc, Demi Moore, Charlize Theron and Tom Hanks gibi ünlülerin de kapıldığını kaydeden Mackie, Marmaris'in doğal güzelliklerini yansıtan kareleri de dergi okurlarıyla paylaştı. Bu makelenin haberi  Marmaris'te büyük bir heyecan yarattı. Yurt içi ve yurt dışı fuarlarada tüketiciye ulaşmak için büyük bir mücadele veren Marmaris, bu yazı ile evlere kadar ulaşma fırsatını yakalamış oldu.

Dünyaca ünlü yıldızların yaşamlarını takip eden ve büyük bir kitleye hitap eden OK Magazine dergisi  Financial Times'in de bağlı bulunduğu NLA Şirketine ait bir yayın organı. 155 sayfalık derginin yeni sayısı 26 Mart'ta İngiliz okurlarıyla buluştu. Marmaris'i ünlülerin ve hayranlarının evine taşıyan dergi,  Marmaris'in doğal ve arkeolojik zenginliğinden yemeklerine kadar pek çok konuyu geniş bir şekilde ele aldı.

Marmaris'i "Türkiye'den Lezzetli Bir Dilim" ifadesiyle tanımlayan dergi; Marmaris, Turunç, Selimiye'yi övgü dolu sözlerle anlattı.  Bu hatfa  okurların eline geçen dergide yer alan makalede NEFİS PLAJLAR, BUTİK SIĞINAKLAR VE ÜNLÜ ARKADAŞLAR –OK TÜRK LOKUMLARINA DOĞRU YÖNELİYOR… gibi  çarpıcı başlıklar yer aldı.

BEYAZ KUMLU PLAJLAR VE GÖSTERİŞLİ BİR MARİNAYA EV SAHİPLİĞİ YAPAN TATİL MERKEZİ MARMARİS , CATHERINE ZETA BU BÖLGENİN HAYRANLARINDAN alt başlıklarıyla sunulan yazının bir bölümünde şu ifadeler yer aldı: 

"5000 Milden daha uzun enfes kıyı şeridiyle Türkiye güneşte bronzlaşmak  için mükemmel – özellikle de sıcaklıkların sık sık 25Cye ulaştığı Nisan ayında. Nereye gidileceği verilecek en zor karar. İlk kez gelenler sıklıkla Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi yerleşik tatil yörelerinden birini tercih ediyor olsa da çok sayıda dağ sayfiyesi ve gözlerden uzak plajları da bulunmakta.

Kristal berraklığındaki denizi ve arka fonda eşsiz dağ manzarasının yanı sıra Türkiye, zeytin ağaçlarıyla sabitlenmiş arazilerine serpilen arkeolojik kalıntılar ve tarihi hazineleriyle (ziyaretçilerine) yüzlerce yıllık bir tarih de sunuyor. İngiltere’den sadece 4 saat uzaklıkta olması bir kazanan olmanızda etken faktörlerden.

Fakat Türkiye’nin cazibesine kapılanlar sadece İngiliz tatilciler değil; Michael Douglas, Catherine Zeta Jones, Steven Spielberg, Shakira, Matt LeBlanc, Demi Moore, Charlize Theron and Tom Hanks gibi mühteşem kıyıları yatlarında keşfedenler de var".

Geçtiğimiz yıl MARTAB'ın organizasyonuyla bölgede mavi yolculuğun keyfine varan OK Magazine ekibi bölgenin lüks otellerinden birinde konuk edilmişti. Tatil için vazgeçilmez bir destinasyon olarak bahsedilen Marmaris'le ilgili yazıda ayrıntılı bilgilere info@martab.gov.tr adresine mail atarak ulaşılabileceği vurgulandı.

 

Galeri