Yerel Acentalar İşbirliğine Hazır

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'ne (TÜRSAB’A) bağlı olarak hizmet veren Marmarisli yerel acente sahipleri Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve Başkan Yardımcısı Halil Gökovalı'yı ağırladı. Turizmcilerin daveti üzerine akşam yemeğine katılan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Marmaris'in nisan ayı ortalarında ışıl ışıl bir görünüme kavuşacağını söyledi. Turizmciler de Başkan Acar'a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, her zaman çalışmalarına destek vereceklerini açıkladı.

Marmaris'te turizm sezonunda yoğun bir şekilde tur faaliyetleri düzenleyen acenteler sezon öncesi bir araya gelerek daha kaliteli turizm için ortak bir karar aldı. Kendi öz eleştirilerini yapmaktan çekinmeyen acente sahipleri, Marmaris'teki yapısal iyileşmeye kaliteli turizmle destek vereceklerini açıkladı. Marmaris’te son yıllarda yaşanan kentsel gelişimle birlikte günlük tur satışı yapan acenteler olarak ofislerinin iç ve dış görünümlerine, personel durumlarına, ürün geliştirmeye kadar birçok konuya dikkat ettiklerini ve çözüm yollarını diğer kurumlarla birlikte aramaya hazır olduklarını söyleyen turizmciler Başkan Acar’dan da düşüncelerini öğrenmek istediler.

Başkan Acar, " Herkesin işini düzgün yapması lazım. Turizm hassas bir konu. Müşteri memnuniyeti çok önemli. Rahatı ve güvenliği sağlamak lazım. Çalıştırılan personel önemli. Personelin yaptığı işin önemine vermesi gerekiyor. "Eski tas eski hamam", "bu şekilde devam etsin" diyerek turizm yapılmaz. Dubai dünyanın en güvenli turizm bölgesi. Turistte en ufak bir endişe yok.  Marmaris'in de işletmesiyle, personeliyle örnek bir turizm kenti haline gelmesi arzusundayız. Turizm bu bölge yaşayanlarıyla birlikte ülkeye de katma değer sağlayan bir sektör ” şeklinde konuşarak özellikle müşteri memnuniyeti sağlanmasına ve acenteler arası rekabetin fiyat düşürerek değil, ürün kalitesini arttırarak yapılmasına dikkat çekti.

 

Galeri