Marmaris Türkiye'ni Rusya'daki 2. Büyük Destinasyonu Olma Yolunda

Rusya'da Marmaris'e ilgi artıyor. Dalaman Havaalanı'ndan girişlerin ülkelere göre dağılımında Rusya'dan gelen uçak ve yolcu sayısı artıyor. Rusya'nın bu yıl Marmaris'te Türkiye ortalaması üzerinde artış yaşanabileceği belirtiliyor. Buna gerekçe olarak da Intourist'in Rusya'da yılın destinasyonu ilan etmesi, Biblio Globus'un Türkiye pazarına Marmaris merkezli olarak Ege bölgesinden girmesi, diğer tur operatörlerinin bölgeye sefer sayılarını artırıp uçuşlarını öne alması gösteriliyor. Intourist-Thomas Cook Rusya Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bölükbaşı, 'Marmaris'in bu yıl Rusya pazarında sürprizler yapabileceğini söylüyor.


Rus tur operatörlerinin Türkiye'de Antalya'dan başka ikinci bir destinasyon olduğunun farkına vardığını kaydeden Marmarisli otelciler, Intourist'in Rusya'da 2013'ü Marmaris Yılı olarak ilan etmesinin bu yöndeki gelişmeleri hızlandıracağını belirtti. Intourist'in bu kampanyası ile Marmaris'in Rusya pazarında bilinirliğinin artacağı, bunun rezervasyon artışına da yansıyacağını belirten otelciler, Türkiye'ye yeni giren Biblio Globus'un pazara Marmaris merkezli olarak Ege bölgesinden girmesinin de bu süreci hızlandıracağını söyledi. Marmaris Turizm Birliği (MARTAB) Koordinatörü Sedat Kirt de Moskova'daki fuarda Marmaris'e ilginin arttığına tanık olduklarını belirterek,"Tur operatörlerinin Marmaris'e yönelik operasyonlarını 2 hafta öne almasıyla 16 Nisan'dan itibaren ilk Rus grubu giriş yapacak. Ayrıca Marmaris Tanıtma Birliği olarak Rus turistler için ekim ortasında biten sezonu ekim sonuna uzatmak için çalışmalar yürütüyoruz. ATM Dalaman Havalimanı ile birlikte toplantılar yaparak çalışmaları sürdürüyoruz"dedi.
Rusya'da Marmaris yılı programı kapsamında bölge ile çalışan başka firma ve grupların da çeşitli etkinlikler gerçekleştireceğini belirten Kirt şunları söyledi: "Bu yıl Rusya'da başta Marmaris olmak üzere Ege bölgesi sürpriz yapabilir.
Biz uçak planlarımızı yaparken bunu dikkate aldık. Erken rezervasyonlarda sevindirici gelişmeler var. Intourist'in Moskova'da Belediye Başkanımız Ali Acar ve bölgeden çok sayıda otel yöneticisinin katılımıyla Soho Club'ta düzenlenen gecesinde konuşan Intours Başkanı ViktorTopolkaraev de 2013'ü Rusya'da Marmaris yılı ilan etme programı kapsamında yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.
MARTAB Koordinatörü Kirt, Rusya'dan Marmaris'e yönelik trafiğin kasım ayında da devamını sağlamak amacıyla esnaf, havaalanı yetkilileri otelci ve tur operatörleri ile görüşmeler yaptıklarını, buradan da olumlu sonuç alınacağına inandıklarını belirti.

RUS TUR OPERATÖRÜ BİBLİO GLOBUS TÜRKİYE'YE EGE BÖLGESİNDEN GİRDİ Türkiye'ye girme kararı alan Rus tur operatörü Biblio Globus pazara Ege bölgesinden girdi. Geçen yıl eylül ayında Türkiye'ye girme kararı alması üzerine Akdeniz bölgesi için SummerTur ile görüşen Biblio Globus buradan sonuç alamadı. Daha sonra Bentur Rusya-Time Service, IATI ile görüşen Biblio Globus Akdeniz bölgesinde işbirliği yapacağı firma konusunda sonuç alamadı. Bunun üzerine Türkiye'ye Ege bölgesinden girme kararı aldı. Bu konuda Marmaris merkezli Lemar ile üç yıllık anlaşma imzaladı. Biblio Globus'un bu yıl Ege bölgesi için 45 bin kişilik operasyon planlıyor.

 BONEY M GRUBU MARMARİS'E GELİYOR

 Marmaris'in bu yıl Rusya pazarındaki atakları devam ediyor. Intourist'in 2013'ü Rusya'da Marmaris yılı ilan etmesinin ardından Rusya'nın eğlence kanalı MTV de sezon açılışını Marmaris'te pop müzik dünyasının ünlü grubu Boney M ile yapacak.
MTV kanalı 180 kişilik ekibiyle 25-28 Nisan'da Marmaris'e çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Bu etkinlikler sırasında Boney M müzik grubu da Marmaris Belediyesi ile birlikte bir konser verecek. 1970'li yılardan beri yaptığı müziklerle hep ön sıralarda yer alan Boney M'in Rusya'da ayrı bir yeri var. Boney M Grubu, Rusya'nın Sovyetler Birliği döneminde ülkede konser verme hakkı verilen tek Batılı gruptu. Boney M, 1978'de Moskova'da 10 konser vermişti. Boney M ayrıca Rusya'da Kızıl Meydan'da klip çekim izni alan tek yabancı grup oldu. Boney M 28 Haziran 2007'de de 30. yılında Rusya'nın St.Petersburg kentinde konser verdi. Bu özellikleri ile Rusya'da çok sevilen ve etkili olan Boney M'in MTV eğlence kanalının açılışı ile birlikte Marmaris'te olmasının, bölgenin Rusya pazarındaki tanıtım çalışmalarına ciddi katkı sağlayacağı belirtiliyor.

Galeri