Rus Tv Kanalına Mehterli Lokumlu Karşılama

Rusya'nın en önemli müzik kanallarından MTV'nin kardeş kanalı olarak yayın hayatına başlayacak "Cuma(Pi ay nitsa)" nın tanıtım toplantısı için Marmaris'e gelen Rus kafile Mehter Takımı ile karşılandı.  Lemar Turizm tarafından Marmaris'e getirilen 180 kişilik kafile için Marmaris Belediyesi ve Marmaris Turizm Birliği mehterli lokumlu karşılama düzenledi. Rusya'nın en önemli müzik gruplarından Boney M'in de aralarında bulunduğu  grup Blue Bay Otel'de konaklayacak.

3 gün sürecek organizasyon hakkında bilgi veren Lemar Turizm Sahibi Levent Güner, " Bu organizasyonu Marmaris Belediyesi'nin ve Blue Bay Otel'in katkılarıyla gerçekleştiriyoruz.  Türkiye'de ve Marmaris'te bu olayı gerçekleştirmek çok önemli bir olay.  6 aydır bunun üzerinde uğraş veriyoruz. 7-8 ülkeyle çarpıştık. En sonunda Türkiye'ye ve Marmaris'e aldık. Marmaris'te böyle bir etkinliğin yapılması sezon başında Marmaris ve hepimiz için güzel bir etkinlik oldu.  MTV Kanalı Marmaris'in en büyük müzik kanalı. Burada yapılan tüm etkinlikler Rusya'daki diğer televizyon kanallarında da yer alacak ve Marmaris'in tanıtımına katkı sağlayacak. Gala gecemizde Boney M çıkacak" dedi.

Blue Bay Otel'in Sahibi Mustafa Feyzullah ise, " Bu organizasyon Marmaris için çok önemli. 6 aydır 7-8 ülkeyle beraber Antalya'daki onca tesise rağmen, bizim bu organizasyonu almamız çok önemliydi ve bunu başardık" dedi.

Bu tür organizasyonlar için para harcayan destinasyonların aksine Marmaris'in bundan para bile kazandığını kaydeden Marmaris Turizm Birliği Koordinatörü Sedat Kirt, " MTV, yakın zamanda kendisine bağlı yeni bir kanal açıyor ve bunun tanıtım organizasyonu için de Marmaris'i seçti. Bu bizim için gurur verici. Bugüne kadar sektör adına gerçekleştirilen en önemli organizasyonlardan birine imza atıyoruz. 3 gün boyunca gelen misafirler yeni kanalın kutlama gecesini yapacak.  Bu sayede Rusya'da Marmaris'in adı ön plana çıkacak. Bu geceye de özellikle 70'li yılların  önemli müzik topluluğu Boney M katılacak. Bunun dışında da sportif  ve eğlence etkinliklerine katılacaklar. Marmaris için çok büyük paralar harcanarak yapılabilecek reklamı şu an için üstüne para alınarak yapılıyor" dedi.  

Galeri