Uluslararası Marmaris Festivali Yaklaşıyor

Festival’in Yıldızı Bengü

Marmaris’te her yıl aynı tarihlerde düzenlenen festivalin yıldızı Bengü olacak. Pop Müziğin sevilen ismi Bengü 19 Mayıs akşamı hem festival hem de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu Marmarislilerle paylaşacak. Saat 21.30’da başlayacak konser Atatürk Meydanı’nda yapılacak.

Çin Bahçesi Açılıyor

Marmaris Belediyesi’nin kardeş şehri Çinin Jinan Kenti anısına yaptırdığı Çin Bahçesi 17 Mayıs Cuma günü saat 11.00’da açılacak . Atatürk Caddesi üzerinde bulunan bahçenin açılışına Çin’den gelecek heyet de katılacak.

Gemi Modelleri Sergisi

Festivalin ilk günü Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği’nin sergisi saat 14.00’da sanatseverler için Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nde kapılarını ziyarete açacak. Bu sergide savaş gemisi modelleri ile yüzen model gösterisi de yer alacak.

Asım Cangündüz

Uzun yıllar yaşadığı Amerika Birleşik Devletleri’nden döndükten sonra Türkiye’de albüm çalışmaları yapan Asım Cangündüz, Marmaris’te ilk halk konserine çıkacak. 2001 yılında Marmaris’e yerleşen sanatçı, sevilen şarkılarını 17 Mayıs akşamı saat 21.00’da plaj partisinde seslendirecek.

Blue Note

İzmirli Blue Note Orkestrası sevilen şarkılarıyla yeniden Marmarislilerle buluşuyor. Resmi ve özel davetlerin vazgeçilmez isimlerinden olan orkestra 17 Mayıs akşamı saat 22.00’da Marmaris plajında sahneye çıkacak.

Şaman’dan "Buluşma"

Türkiye’nin kültürel zenginliklerini evrensel bir dille ifade eden Şaman Dans Tiyatrosu, farklı dans disiplinlerindeki üretimleri ile Marmaris’e geliyor. Doğu ile batıyı, geleneksel ile moderni, evrensel ile yereli buluşturmayı hedefleyen grup Marmaris’te seyircisine "Buluşma" yı sunacak. Gösteri 17 Mayıs günü saat 21.00’da Anfi Tiyatro’da ücretsiz olarak izlenebilecek.

 

Galeri