Turizm Birlikleri Çalıştayı Sonuç Bildirgesi Oluşturuldu

 

20 Nisan 2013 tarihinde Turizm Birlikleri Çalıştayı’nda oluşturulan Çalıştay Sekreteryası,  08-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında MARTAB’ın çatısı altında bir araya gelerek bir çalışma gerçekleştirdi.

Bu önemli çalışma için oluşturulan Çalıştay Sekreteryası’na Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği (DİTAB) adına R.Mutlu KARAÇAM, Dalaman Ortaca Bölgesi Turizm Altyapı Hizmet Birliği (DOTAB) adına Ömer Burak GÜN,  İskenderun Kıyı Bandı Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği (İSTAB) adına Gazi Mehmet TÜMKAYA, Marmaris ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (MARTAB) adına Sedat KİRT, Ayça Asuman HACIMUSTAFAOĞLU, Ziynet BULUT, Aysel YÜMER ÖZYÖN katıldı.

Sekreterya, 3 gün süren yoğun çalışmalar sonucunda Birliklere iletilmek üzere  “Turizm Birlikleri Çalıştayı Sonuç Bildirgesi” oluşturuldu. Ayrıca İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’na çalıştayda oluşturulan Heyet tarafından iletilmek üzere  “Turizm Altyapı Hizmet Birlikleri Sorun ve Çözüm Önerileri Raporu” hazırlandı. Bu rapor hazırlanırken sekreteryaya katılım sağlayan Birliklerin yanı sıra Bodrum Yarımadası Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BOTAB), Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (METAB), Serik Çevre Kültür ve Turizm Altyapı Birliği (SETAB) yetkilileri de sorun ve çözüm önerileri raporlarını yollayarak çalışmalara destek verdi.

Önümüzdeki günlerde Birlik Başkanları tarafından oluşan heyet, raporu ilgili bakanlıklara sunmak üzere Ankara’da bir araya gelecekler.

Turizm Birlikleri Çalıştayı Sonuç Bildirgesini indirmek için tıklayınız

Galeri