Turizmde Son Yılların En Hareketli Dönemi

Ramazan Bayramı'nın yaz mevsimine denk gelmesini fırsat bilenler, tatil için turizm şirketlerine koştu. Setur Yurtiçi Operasyon Müdürü Serhat Günay, Ramazan Bayramı için yurtiçi otel taleplerini, erken rezervasyon kampanyası ile beraber almaya başladıklarını, haziran ayına gelindiğinde bayramı kapsayan tarihler için satılabilir az sayıda oda kaldığını belirterek, özellikle yüksek fiyatlı popüler otellerin dün itibariyle tamamen dolduğunu kaydetti.


Bodrum yine gözde

Tatil 4 gün olmasına rağmen birçok kişinin ramazanın son günleri için de izin alarak 7 gecelik rezervasyon yaptırdığını dile getiren Günay, "7-11 Ağustos tarihlerinde uçakların önceden dolması, kalan koltukların da oldukça yüksek fiyattan satılması, 4,5, 6, 9 ve 12 Ağustos tarihlerindeki uçuşları da canlandırdı. Tatilcilerin yurtiçindeki ilk tercihleri Bodrum oldu.
Bodrum'u sırasıyla Çeşme, Marmaris ve Fethiye, Antalya ve Kıbrıs takip etti" dedi.
Vatandaşlar, Ramazan Bayramı öncesinde tatil yörelerine akın etti. Antalya'da oteller tamamen doldu. TÜROFED Başkanı Osman Ayık, son yılların en hareketli bayramına hazırlandıklarını söyledi.

Galeri