2013 Polonya Güzellik Yarışması, Marmaris'te Düzenlenecek

Yarışma, ülke ve bölge tanıtımına katkı sağlayacak.Marmaris Amfi Tiyatro'da 12 Ekim'de gerçekleştirilmesi planlanan  "Queen of Poland" (Polonya Güzellik Yarışması) hakkında Marmaris Turizm Birliği (MARTAB), Akdem Travel ve Maxima Models ortak bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya yarışmayı organize eden Maxima Models şirketinin sahibi Andree Cichocki, Polonya pazarından bölgeye turist getiren Akdem Travel ile MARTAB'ın yetkilileri ve 2012 Polonya Güzellik Kraliçesi Angelika Staros katıldı. 

Dünya güzellik yarışmasının Polonya ayağını oluşturan yarışmanın daha önce Dubai, Kanarya Adaları, Minorka ve İsrail gibi farklı turistik bölgelerde düzenlendiği belirtildi. Yarışmanın yarı finalinin, 14 Eylül'de Polonya'nın başkenti Varşova'da yapılacağı ve eleme sonunda Marmaris'teki finalde yer alacak 20 güzelin tespit edileceği kaydedildi. 

Gazetecilerin sorusu üzerine, "dünyanın en güzel yeri olarak gördükleri için" yarışmayı Marmaris'te düzenlemeye karar verdiklerini dile getiren Cichocki, işi gereği bir çok yeri gezdiğini ancak bu kadar güzel bir yerle karşılaşmadığını söyledi. Polonya güzeli Staros da turistik ilçeden çok etkilendiğini vurgulayarak, özellikle doğal güzelliğin göz kamaştırıcı olduğunu dile getirdi. Yarışmanın Polonya'daki televizyon ve dergilerde yayınlanacağına dikkati çeken MARTAB yetkilileri, bu organizasyon sayesinde Polonya pazarında Türkiye ve bölgelerinin tanıtım imkanı bulacağını söyledi. 

Galeri