Bulgar Belediyeciler'e Tam Not

Marmaris Belediyesi, Bulgaristan’ın Stara Zagora Belediyesi Folklor Grubu’nu ağırladı. Bulgaristan’ın beşinci büyük şehri olan Stara Zagora Belediyesi çalışanlarından kurulu folklor ekibi 29-30 Eylül tarihleri arasında 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda  gösteri yaptı.  20’şer kişiden oluşan 2 folklor ekibinin yaklaşık 1 saatlik gösterisi yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi gördü.

Bulgaristan’ın farklı folklor bölgelerine ait 30’dan fazla geleneksel halk oyununa  yer veren  ekip, otantik modellerin çağdaş motiflerle tasarlandığı milli kıyafetleriyle de  dikkat çekti.Gösteri sonrası Stara Zagora Belediyesi yetkilisine plaket veren Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Halil Gökovalı, gösteri için teşekkür etti. Kendilerine gösterilen ilgiden son derece mutlu olan ekip sahneden indikten sonra turistlerin de içinde bulunduğu Marmaris yaşayanlarıyla birlikte bir süre dans etti.

RTS Travel tarafından Marmaris’e getirilen grup, daha önce Makedonya, İtalya, Yunanistan gibi ülkelerde de festivallere katılmıştı.

Galeri