İngiliz Basını Marmaris'in Bilinmeyen Yönlerini Tanıyor

Türkiye'ye ve Marmaris'e en çok turist gönderen ülke olan İngiltere'nin turizm basını Marmaris'in bilinmeyen yönlerini  tanıyor. Londra Turizm Müşavirliği ve Marmaris Turizm Birliği'nin girişimiyle Marmaris'te  3 gün misafir edilecek 10 kişilik gazeteci grubu pazar günü Marmaris'in köylerini dolaştı.  Marmaris'in deniz kum güneş üçgeni dışındaki farklı yönlerini okuyucularıyla paylaşmak üzere Marmaris'e gelen  8 ayrı basın kuruluşunun temsilcileri,  ziyaretlerinin daha ilk gününde oldukça iyi izlenimler elde etti.  Marmaris'in seçkin tesislerinde  doğayla iç içe tatil ve gözlem yapma fırsatı bulan turizm editörleri Ekim ayı sonunda bile halen hava şartlarının tatil için uygun olduğunu söyledi. Tatil yörelerindeki izlenimlerini bağlı oldukları basın kuruluşu aracılığıyla okuyucularıyla paylaşan basın grubu, pazar günü Kızkumu, Şelale, Bayır, Osmaniye'den Kumlubük 'e uzanan köy turuna katıldı.  Gezileri sırasında köy düğününe katılan grup, tarihi ve doğal güzelliklerinde büyüleyici olduğunu  kaydetti. Konakladıkları otelde Marmaris'li basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Londra Turizm Müşavirliği  P&R Ajansı temsilcisi Ceyda Pekenç, "Amacımız turizmi çeşitlendirme adına  İngiliz basın mensuplarını tatil yörelerinde farklı deneyimler kazandırmak.  Marmaris'e gelen 8 seyahat editöründen yarısı diyebilirim, Türkiye'ye ilk kez gelenlerden oluşuyor.  Marmaris'i inanılmaz değişik ve güzel buldular. Bakanlık olarak amacımız, sadece deniz kum, güneş turizmi değil,  farklı aktiviteleri tanıtmak ve turizm sezonunu Eylül, Ekim'e uzatmak. Köy turizmi, Türk yemekleri ve Türk insanını tanıma fırsatı bulan turizm editörleri yat yarışları heyecanını da yaşayacaklar. Gerçekten Marmaris'i çok beğendiler ve çok memnun kaldılar" dedi. 

The Sunday Post Temsilcisi Katherine Susan House, Marmaris'teki izlenimlerini şu sözlerle özetledi:  " Marmaris'i çok ama çok beğendim. Tatil yapılacak yerlerin Marmaris'in şehir merkezine bu kadar yakın olması çok büyük bir avantaj. Gerçekten İngilizlere çok hitap eden bir tatil yeri ".

The Sun Temsilcisi  Michael Fairbairn, "Katherine'nin söylediklerinin dışında ben Türk insanını çok sevdim. Çok cana yakınlar, ayrıca güneş sabahtan akşama kadar parlıyor. Hava sıcak, insanlar da sıcak. Burada köy düğününe katılma fırsatımız da oldu. Bu gerçekten özel bir deneyimdi. Burada yaşadıklarımı uçakta yazamaya başlayacağım. Şimdi ben de size bir soru sormak istiyorum, bir daha Marmaris'e ne zaman gelebilirim? " diye konuştu.

 

Anne Marie Scanlon, Sunday Independent IE

Ben Andrew Archibald, The Scottish Sun

Claire Elizabeth Anne Gervat, Woman’s Weekly

Emily Louise Wilson, My Destination

Isobel Mary Finbow, Travel Weekly

James Paul Draven, MSN UK

Katherine Susan House (Katie Wood), The Sunday Post

Michael Fairbairn, The Sun

Galeri