Cumhuriyet'in Kalesi'nde Cumhuriyet Coşkusu

Cumhuriyet'in 90. kuruluş yıldönümü Marmaris'te bir kez daha coşkuyla kutlandı.  Sabah saatlerinde Atatürk  Anıtı'ndaki resmi kutlama programının ardından coşku akşam saatlerinde de hız kesmedi.  Saat 16.00'da Kenan Evren Orta Okulu Kavşağı'ndan başlayan Cumhuriyet yürüyüşüne katılan binlerce kişi Marmaris Belediyesi'nin düzenlediği  Cumhuriyet Bayramı programıyla kenetlendi.  Saat 17.00'da 19 Mayıs Gençlik Meydanı'na gelen binlerce kişiye  Marmaris Belediyesi tarafından dağıtılan Türk Bayrakları meydanı  kırmızı beyaz renklerle donattı.  Vatandaşların elinde taşıdığı dev Türk Bayrağı da görsel bir manzara oluşturdu.  Hep bir ağızdan Andımız'ın okunduğu meydanda Özgen Akçagül ve Blue Note Orkestrası'nın marşlar ağırlıklı konseri 90 dakika boyunca Cumhuriyet coşkusunu doruğa taşıdı.

Konser sırasında sahneye davet edilen Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Marmarislilerin Cumhuriyet Bayramı'nı kutlarken, "Cumhuriyet'in kazanımlarına sahip çıkan Marmarislerle 10 yıldır bu bayramı birlikte kutluyor olmaktan gurur duyuyorum" dedi.

7'den 70'e binlerce kişinin Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir araya geldiği 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda konser yerini ışık ve su gösterisine bıraktı. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının milli mücadeleyi yansıtan video gösterisinin ardından kutlama programı marşlar eşliğindeki  su gösterisi ile son buldu.

Galeri