YERLİ TURİSTTE HEDEF YÜZDE 40

Marmaris Turizm Birliği, yerli turist sayısını arttırmak amacıyla 18. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na katıldı. Marmaris'in 10 yıldır katıldığı EMITT Turizm ve Seyahat Fuarı'na katıldığını belirten MARTAB Genel Koordinatörü Sedat Kirt, Marmaris'te  hedefin yerli turist oranını yüzde 30-40'lara ulaştırmak olduğunu söyledi. 

Marmaris'in, Fethiye, Bodrum gibi komşu ilçelerle birlikte aynı alanda tanıtım çalışmalarını sürdürdüğü EMITT Fuarı'nı değerlendiren Sedat Kirt, "EMITT, iç pazarda gelmek istediğimiz nokta açısından çok önemli. 2014 yılı turizm sezonunda yerli turist bakımından beklentimiz yüksek. Şu an için rakamlar geçen yılı yakaladığımızı gösteriyor. Marmaris Turizm Birliği olarak hedefimiz iç pazarda da, dış pazar kadar ağırlığımızı arttırmak. Yerli turistte yüzde 30-40 gibi bir orana sahip olmak istiyoruz.  Bu rakama ulaşmamız halinde dış pazarlarda da pazarlık gücümüzü arttıracağımıza inanıyoruz. Bu anlamda İzmir ve İstanbul'da düzenlenen turizm fuarları bizim için büyük önem taşıyor" dedi.

Geçtiğimiz yıl kırsal turizmle başlatılan tanıtım çalışmalarının bu yıl da Marmaris Bisiklet Rotaları ile devam edeceğini kaydeden Kirt, "Önümüzdeki yıllarda iç pazara yönelik farklı ürünlerle tanıtım çalışmalarını sürdüreceğiz. Kırsal turizmle başlattığımız tanıtıma bu yıl Marmaris Bisiklet Rotaları Projesi'ni de dahil ettik. Bisiklet Rotaları kültür ve doğa turu yapanların oldukça ilgisini çekiyor. Marmaris'in bisikletle rahatlıkla ve keyif alınarak gezilebileceğini anlatıyoruz. 2014 ve 2015 yılında ana vurgumuz bisiklet rotaları üzerine olacak. Bisiklet turizmi, hem doğa dostu turizmi hem turizmde çeşitlendirmeyi sağlayacak" diye konuştu.

Galeri