MARTAB, Belgrad ve Ferie For Alle Fuarı'na Katıldı

Marmaris Turizm Birliği 21-24 Şubat tarihleri arasında Balkanlar'ın en büyük turizm fuarlarından biri olan "Uluslararası Belgrad Turizm Fuarı"na ve Danimarka'da düzenlenen Ferıe For Alle Fuarı'na katıldı. Belgrad Fuar Merkezi'nde, bu yıl 36'ncısı düzenlenen fuara, 54 ülkeden binin üzerinde turizm şirketi katıldı.

Sırbistan'dan 150 bin kişinin en az bir kez Türkiye'yi ziyaret ettiği belirtilen fuarda Sırbistanlılar'ın,... yılda iki kez tatile çıktığı kaydedildi. Marmaris için de alternatif pazarlardan olan Sırbistan'ın ve Balkanlar'ın en büyük turizm fuarı ilk iki günde oldukça yoğun bir ilgi gördü. Marmaris'in tarihi ve turistik alanları ile alternatif turizm faaliyetlerinin tanıtıldığı fuarda katılımcılar tanıtım broşürlerine de yoğun ilgi gösterdi. Fuarın ikinci gününün ortasında biten tanıtım malzemeleri 2014 yılı için Sırp turist beklentilerini de yükseltti. Fuarda Marmaris Standını Belgrad Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşaviri Derya Polat ve Belgrad belediye meclis başkanı ziyaret etti.

21-23 Mart tarihleri arasında Danimarka'da kapılarını ziyaretçilerine açan bir diğer fuar da Ferie For Alle Turizm Fuarı oldu. Fuarda Danimaka tur operatörlerinin sıcak satış yapması da ziyaretçi sayısını arttırdı. Ülkenin dört bir yanından erken rezervasyonla tatilini satın almak isteyen Danimarkalı'lar fuarda uzun kuyruklar oluşturdu.
Bu yıl üçüncü kez Danimarka’daki Ferie For Alle Turizm Fuarı’na katılan Marmaris Turizm ve Tanıtma Birliği de ilgiden memnun kaldı. Geçen yıla oranla Marmaris ve çevresindeki otellerinde fuara ilgisi de arttı.

Galeri