Datça'da Renkli Etkinlik

Doğa Koruma Merkezi tarafından Datça'da 'Doğasıyla insanıyla Datça ve Bozburun' adlı duvar resmi boyama etkinliği düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'nda 9 Temmuz'da başlayan etkinlik, renkli görüntüler oluşturdu. 3 sürecek etkinliğe çocuklar ve gençler kadar büyükler de büyük ilgi gösterdi.
Etkinlik kapsamında, önce Datça ve Bozburun'un doğasını ve kültürel varlıklarını anlatan bir duvar resmi çizildi, ardından etkinliğe katılanlar tarafından üzerinde boyama yapıldı.
Doğa Koruma Merkezi'nden Dr. Deniz Özüt yaptığı açıklamada, doğa ve insanın birlikteliğinin resmedilmeye çalışıldığı duvar boyama etkinliğine gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldıklarını söyledi. Datça Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe resim yapmayı seven çocukların ve gençlerin yanı sıra büyüklerin de ilgi gösterdiğini belirten Özüt, '3 gün sürecek etkinliğimiz sabah 8-11 ve öğleden sonra 18:30-20:00 saatleri arasında yapılmaktadır' Doğa Koruma Merkezi öncülüğünde, Birleşmiş Milletler GEF Küçük Destek Programı ve Satoyama Vakfı COMDEKS Programınca desteklenen ve Datça Belediyesi ve DAÇEV işbirliği ile gerçekleştirilen duvar boyama çalışması, Datça ve Bozburun'un doğal alanları ve nadir/ endemik türlerini tanıtmak amacıyla yapılmaktadır' dedi.

Galeri