MARTAB Köyceğiz'de

Köyceğiz ve Datça'nın MARTAB'a katılımının ardından Marmaris Belediyesi meclis üyesi Acar ÜNLÜ ve MARTAB yetkilileri Köyceğiz bölgesini tanımak ve tanıtma amacıyla Köyceğiz Belediye Başkanı, belediye meclis üyeleri, işletme sahipleri ve çeşitli sivil toplum örgütleriyle biraraya geldi.

ToplantI MARTAB İdari İşler Sorumlusu Ertan DURUKAN'ın açılış konuşmasıyla başladı ve MARTAB hakkında kısaca bilgiler verdi.MARTAB'ın Misyonu ve vizyonununu, tanıtım alanında ne gibi çalışmalar yaptığını ve gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgiler de verdi. Durukan ' Köyceğiz bölgesi için MARTAB'ın yeni projeler üreterek bölgeye turizm alanında değer katacağımıza inanıyoruz' dedi.

Ertan Durukan'ın konuşmasının ardından birlik personeli tarafından hazırlanan Köyceğiz sunumu MARTAB Tahakkuk ve Tahsilat sorumlusu Ziynet BULUT tarafından yapıldı. Bulut ' Kısa sürede Köyceğiz hakkında yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda bölgenin turizme kazandırılması gereken birçok değerlerin olduğunu öğrendik. Siz değerli katılımcılarında fikrini alarak bu bölgelerin tanıtılması ve bölgenin turizm kaynaklarına özgü projeler üretmek ve geliştirmek için sizler ile beraber ortak çalışarak istediğimiz sonuca ulaşmış olacagız' dedi.

Toplantıya katılan Marmaris Belediyesi Meclis Üyesi Acar ÜNLÜ Köyceğiz'in MARTAB bünyesine katılmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti. Geçmiş yıllarda MARTAB'ın Marmaris ve çevresine yapmış olduğu çalışmaların ve projelerin önemini belirtti. Acar ' Bugün buraya gelmemizdeki amacımız Köyceğiz'e hem MARTAB'ı tanıtmak hemde sizlerden gelen talepleri dinlemek Köyceğiz esnafı halkı turizm hakkında neler düşünüyor ve neler bekliyor gibi tespitler yapmaktır. Birlikte hareket edip önce Köyceğiz'in değerlerini keşfedip sonra bunların tanıtım ve proje çalışmalarına başlayacağız. Köyceğiz için uzun vadeli planlama yapıp kendimize bir hedef belirlememiz gerekiyor' dedi.

Köyceğiz Bld. Bşk. Kamil CEYLAN, MARTAB bünyesinde olmaktan memnun olduklarını ve ortak çalışmalar yapılarak Köyceğiz'in turizm alanında daha iyi bir noktaya geleceğine inandığını belirtti. Ceylan ' MARTAB'ı çok iyi biliyorum yapılan çalışmalarından haberim var, neticede herkesin bildiği gibi Birlikten Kuvvet doğar. Köyceğiz'i sizlerinde desteğiyle acenta yetkilileri ile bir araya gelip onlara bölgemizde değerleri göstermek ve yerinde anlatmak için çalışmalar yapmak gerekiyor. Köyceğiz'i şu anda kitlesel turizme hazır altyapısı yok, alternatif turizm çalışmaları ve tanıtımları, projeler daha yararlı olacaktır diye düşünüyorum" dedi.

Kamil Ceylan, Köyceğiz Belediyesi meclis toplantısında oluşturulacak komisyon ile MARTAB yetkilileri ortak çalışarak yeni projeler üretip Köyceğiz için kısa zamanda olumlu sonuçlar alınacağını vurguladı.

Sunum toplantısının ardından MARTAB yetkilileri Köyceğiz Belediyesi meclis üyeleri rehberliğinde bölgenin önemli turizm kaynakları olan Sultaniye Kaplıcaları ve Ekincik Koyu'nda esnaf ve işletmecilerden bölge hakkında bilgiler aldı.

Galeri