MARTAB Başkanı Ali ACAR'ın Basın Bayramı Mesajı

MARTAB  Başkanı Ali Acar,  basından sansürün kaldırılmasının yıldönümü olan 24 Temmuz  Basın Bayramı nedeniyle  bir mesaj yayınladı. Başkan Acar mesajında şunları söyledi:

"Araştırma, aydınlatma, kamuoyu oluşturma gibi önemli bir kamu hizmetini yerine getiren basın mensuplarının, bu görevi özgürce yapabilmesinde ve yaptığı görevin amacına ulaşmasında, basın özgürlüğünün büyük bir önemi vardır. Basın kuruluşları, kitlelerin kamu yaşamına etkin katılımının önemli bir aracı olma niteliğini taşımasının yanı sıra farklı görüşlerin sesini duyurmasına da imkan sağlamaktadır. Basın mensuplarının işlerini yapmada olmazsa olmazlardan olan özgürlük; başkalarının haysiyet, şeref ve haklarına saldırıya vardırılmamalıdır. Gazetecinin içinde yaşadığı toplum ve ülke menfaatini ön planda tutarak toplumları kutuplaştırmadan, uzlaştırmaya yönelik sorumluluk üstlenmesi gerekmektedir. Bu anlamda gazeteci, önemli bir kamu görevlisi sorumluluğunda görülmelidir.

Büyük bir özveri ve fedakarlıkla görevini sürdüren kalemini sadece gerçekleri yazmada kullanan ve yazdıklarında da  kamu yararını gözeten basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı en içten duygularla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım."

Galeri