İzmir Travel Turkey Turizm Fuarı Başladı

İzmir’de 8'inci kez ziyaretçileriyle buluşan Travel Turkey Fuarı’na katılım, 30 ülke ile rekor düzeyde gerçekleşti. Partner ülke İtalya, vize kolaylığı sözü vererek, Milano'da yapılacak EXPO'ya davet etti. TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Avrupa ülkelerinden Türkiye'ye vizeyi kaldırmasını isteyerek, “Bizi kazanın, biz iyi bir müşteriyiz. Bize zorluk çıkarmayın, duvarları kaldırın, gün gelir biz size vize koyarız" dedi. İzmir'de 7 Aralık'a kadar devam edecek olan Turizm Fuarı, açıldı. Fuara, 900'den fazla yerli, yabancı katılımcı ve 30 ülkenin turizm profesyonelini İzmir'de buluşturdu.

Partner ilin Adıyaman, partner ülkenin İtalya olduğu fuarda Gambia Turizm Bakanı Benjamin Adam Roberts, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kültür ve Turizm eski Bakanı, İzmir Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, İtalya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Ofisi Müdür Yardımcısı Filippo Manara ile çok sayıda sektör temsilcisi katıldı. Törende Adıyaman yöresinin folklor gösterisi sunuldu.

7 Aralık'a kadar devam edecek olan fuar da, her sene olduğu gibi MARTAB ekibide yerini aldı. Bu sene  Marmaris, Köyceğiz ve Datça bölgelerinin tanıtımlarını üstlenen MARTAB standında, geçen seneye oranla ilk gün olmasına rağmen yoğun bir ilginin olduğu gözlemlendi.

Galeri